Wszystko o potencji

Wszystko o potencji

13 marca 2015 problemy z potencją 0

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie seksualne

Zdobądź informacje na temat tego, jak hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje klejnoty, albowiem prawidłowa opieka nad nimi zapewni ci zdrowie oraz tężyznę seksualną na długie lata.

Testosteron nadzoruje

Najistotniejsze przeobrażenia, przez jakie przechodzi twój organizm, powodowane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu całego życia.

Na początku w łonie matki

Rodzaj połączenia się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek narodzi się jako chłopczyk czy jako viagra dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli embrion jest płci męskiej, wówczas chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje tworzenie się jąder. Te powstające w embrionie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie penisa i moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców pokwitanie to okres, w którym występuje rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje między dwunastym a piętnastym rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) pobudzają produkcję testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu wywołuje różne zmiany w wyglądzie i zachowaniu chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, kiedy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, ciągle trwa produkcja nasienia w jądrach. Jest to sprawka pracy testosteronu. Innym objawem aktywności testosteronu jest porost włosów w różnych częściach ciała. Testosteron koryguje też m.in. poziom popędu seksualnego i temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj tadalis